| OliverHeldens a întrebat:

Salut.
As dori sa slabesc 5 kg si sa pun putina masa musculara pe mine(brate,antebrate,pectoral,coapse si abdomen). Problrma e ca grasimea mi se depoziteaza pe soldurii, pectorali si zona fesiera.
Ce tipuri de exercitii pot incerca sa dau grasimea jos mai intai?

3 răspunsuri:
| Clubăreală a răspuns:

Fa-ti un abonament la sala, incepe in fiecare zi usor, iar la sfarsit faci 10 minute de cardio si 20-30 de minute cu bicicleta eliptica. Iar alimentatia sa fie sanatoasa, asta însemnând fara sucuri acidulate si alte prostii. Si sa mananci cel putin 3 mese/zi, dimineata, pranz si seara, iar intre ele niste fructe. Miscare multa! Succes!

| SoleX a răspuns:

Cardio+alimentatie,vezi ce antrenamente faci, poate faci ca alti incepatori si in loc sa arzi tesut adipos arzi carbohidrati si proteine!

| Fatiima a răspuns:

Eu zic sa consultati un medic nutritionist, eu asa am facut. am slabit 40 de kg intr-un an. big grin