| Anonimul556 a întrebat:

Salut, cred ca am facut supraantrenament (am facut multe seturi cu gantera, 40 flotari, 20 apoi 10) si nu sunt sigur daca mi s-a intamplat sa fac supraantrenament dar ma cam doare capul nu am chef de nimic si sunt obosit. Problema e ca nu pot sta fara sport. trebuie neaparat sa iau o pauza de o saptamana sau pauza doar pentru brate? As putea lucra abdomenul cat timp sunt supraantrenat?

Răspuns Câştigător
| Diavolcata a răspuns:

Ionut, muschii au nevoie de odihna, si de proteine dupa antrenament, deci degeaba faci zilnic antrenament daca nu le dai la muschii "doza" minima de odihna. Ia o pauza de 4-5 zile, si dupa incepi iar. Succes!

| Anonimul556 explică (pentru Diavolcata):

Ok, multumesc, mai astept cateva raspunsuri.

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Se pare ca NU ai avut supra antrenament niciodata! laughing)) Cand ai supra antrenament de ex la brate : te dor rau de tot bratele, abia le mai poti misca = aia inseamna supra antrenament NU dureri de cap ca nu te antrenezi cu capul... laughing) Deci daca nu ai astfel de dureri, poti continua antrenamentul! Bafta!

| Anonimul556 explică (pentru lpavel):

Am citit pe culturism.ro simptomele happy

| lpavel a răspuns (pentru Anonimul556):

Nu stiu ce ai citit dar se pare ca habar nu are despre ce a scris cel care ascris... big grin

| Anonimul556 explică (pentru lpavel):

Nu mai gasesc acel articol dar uite unul asemanator http://www.getfit.ro/......ntul.html.

| Anonimul556 explică (pentru lpavel):

A, uite-l si pe acesta http://www.culturism.ro/......-faza.html

| lpavel a răspuns (pentru Anonimul556):

Nu am chef de link-uri, crezi ce vrei! Eu mi-am zis parerea! happy Bafta!