| nopainkiller a întrebat:

De curand mi-am dat comanda de niste suplimente. Acestea sunt Milk&Egg si Iso Whey Gold. Milk&Egg iau pentru prima data, ca Whey am mai luat.
Vreau sa stiu daca se poate administra aceste doua produse combinat, referindu-ma la aceeasi cantitate de apa, adica pot combina o portie de Milk&Egg cu o portie de Whey in 150-250 ml?

Răspuns Câştigător
| DannyQ a răspuns:

Scuze, am citit Whey Gold, da se poate dar preferabil ar fi sa administrezi Milk&Egg cu 30 de minute înainte de culcare iar ISO Whey Gold dimineața dar nu pe stomacul gol. Sa le combin nu iti recomand. Sa le faci mereu cu apa dacă vrei o absorbție rapida deoarece dacă le fac cu lapte absorbția va fi una lentă.

| DannyQ a răspuns (pentru DannyQ):

Combini*

| DannyQ a răspuns (pentru DannyQ):

Faci*

6 răspunsuri:
| DannyQ a răspuns:

Milk&Egg este făcut din proteină concentrată din zer, albuş de ou iar Whey Gold din proteine de zer, lecitină de soia, concentrat de proteină de zer, proteine de zer hidrolizat. Nu văd de ce ai vrea să le iei pe amândouă în același timp. Mizează pe unul singur, și ți-aș recomanda Whey Gold și atât. Dacă ții neapărat sa le iei zilnic pe ambele ia-le dar nu în același timp(amestecate).

| Cosmin86 a răspuns (pentru DannyQ):

Whey gold -> dimineata si dupa antrenament
Milk & egg -> seara inainte de culcare, ca e proteina cu absorbtie lenta (chiar daca o faci cu apa)

| DannyQ a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, bine punctat, în funcție de preferințe

| Cosmin86 a răspuns (pentru DannyQ):

Si ca o completare, in loc de milk&egg eu as prefera "casein", proteina doar din lapte (caseina cu absorbtie lenta). Pentru ca milk&egg e in general facut cu praf de oua.