| FloAlexG a întrebat:

Salut lume, am si eu o intrebare de ce nu mai pot face sport, adică obosesc extrem de repede si respir cam greu, am facut analize la sânge radiografie la plămâni, ekg si totul este bine sunt sănătos tun, care ar putea fie cauza, trebuie sa spun ca sunt si ipohondru si stresat deoarece nu sunt in tara, care ar putea fi cauzele

Răspuns Câştigător
| xVictor a răspuns:

Colesterolul. Am facut si eu pachetul de analize complet cu 180 lei si le avea pe toate incluse, organe, sange, urina, ekg, pe scurt, totul! Tot ce mi-a iesit peste a fost colesterolul iar acela se face 15-20% doar din mancare iar restul din : Radiatii, (PC, telefon, casti,, blutud'' si mai ales, dar mai ales STRESUL! asa au zis doctorii de acolo. Posibil ca asta sa fie, daca mai esti si fumator ai o problema si mai rea. Iti sugerez sa mananci niste fructe si legume si inainte sa faci sport sa iei 2 lingurite de zahar in gura, sa astepti sa se topeasca si sa-l mananci. Zaharul iti da energie si posibil ca splina ta sa fie lenesa big grin trebuie sa-i dai un impuls cu acel zahar. Funda? big grin M-ai ajuta sa fiu in top 10 membrii TPU! Multumesc anticipat.

| FloAlexG explică (pentru xVictor):

Cred ca daca era vorba de colesterol imi ieesea la analiza de sânge, dar multumesc o sa incerc si asta

| xVictor a răspuns (pentru FloAlexG):

Colesterolul este. iti ingroase venele si sangele dar si oxigenul circula mai greu. limita este de 200% eu am avut peste limita. Nu e bai, scapi de el big grin

4 răspunsuri:
| ghitzan a răspuns:

Incearca sa iti iei de la 0 conditia fizica si sa incepi usor, usor sa poti face sport din nou, chestia cu ipohondira se va duce in timp dupa ce o sa vezi ca ai rezultate din nou.

| FloAlexG explică (pentru ghitzan):

Să știi ca am sa incerc asta, o sa iau si puține vitamine din fructe si o sa incep cu tot de la 0 mersi