| fafanstefan a întrebat:

(scuzati categoria) am 16ani, 1, 75 55kg si fac sala de 3 sapt.Vr si eu sa stiu ce suplimente(vitamine, proteine) ar trebui sa folosesc pentru a creste in masa musculara.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Intai invata sa mananci. Invata ce alimente contin proteine, ce alimente contin carbohidrati si cum le combini.

Asta o sa-ti ia 1 an sau 2. Apoi te apuci de suplimente, ca acum le iei FIX DEGEABA fara o alimentatie buna ( si la 55 kg e clar ca ai o alimentatie super praf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu fortezi dezvoltarea musculaturii, dar pentru rezistenta si intretinerea ei ai putea sa mergi la farmacie si sa intrebi acolo ce ar fi bun

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

P.s o alimentatie sanatoasa si e foarte importanta