| cazacdenis a întrebat:

..Am 11 ani si 40 kg.As vrea sa slabesc sa mi-se vada mai tare muschi.Fac inot de la 7 ani si s-au format muschi dar nu se vad mai accentuati (stiu ca trebuie sa ai asa ceva) dar chiar am dar as vrea sa slabesc Deci ce exerciti imi >recomandati?: FUnda :X

7 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Pana la 17-19 ani nu e indicat sa slabesti sau sa tii diferite diete! Bineinteles, daca nu esti obez.

| Nickname1890 a răspuns:

Continua antrenamentele la inot. Momentan la 11 ani muschii nu sunt complet dezvoltati, deci nu au cum sa se vada. Dar crede-ma ca daca te tii de inot, cand o sa ajungi la 18 ani o sa se vada ca ai facut inot.winking

| Cosmin86 a răspuns:

La 40 de kg ce muschi crezi ca ai? Mai cresti, sa ajungi sa ai macar 60-70 de kg de muschi si atunci ai ce sa definesti.

Acum faci clasica greseala a incepatorilor, vor sa defineasca dar nu au ce.

Mai pune masa musculara cativa ani si apoi defineste-te.

| luisanamy a răspuns:

Esti in crestere inca, nu te juca cu muschii tai. Cel mai bine este sa faci sport in continuare.

| Radux a răspuns:

Pe bune copile esti in crestere iar greutatea ta e perfect normala! Vrei sa ajungi culturist de la asa o varsta mica ca giuliano stroe?

| cazacdenis explică (pentru Radux):

Nu ca ala dar vreau ca sa se vada mai bine muschi

| Radux a răspuns (pentru cazacdenis):

Continua sa visezi frate...