| BananaSuparata a întrebat:

Am 14 ani 1.76 si 80kg. Cum pot sa fac fibra in loc de masa musculara? Fac sala de 8 luni si eu am crescut in marime, am dat jos burta dar tot sunt mare. Nu pot sa fac fibra, ar trebui sa tin un regim sa mai slabesc? Ce pot sa fac?laughing

Răspuns Câştigător
| Teiubescinsecret a răspuns:

Pai pentru inceput ar trebui sa mai slabesti un pic ca muschii sa fie mai bine definiti. Ti-as recomanda alergatul, mai ales ca a venit iarna, de obicei iarna omanii atunci mai cresc in greutate. Cat despre alimentatie, ar fi bine ca dupa ora 17:00 sa nu mai mananci paine, painea ingrasa, daca simti nevoia mananca ceva gol app. carnea nu ingrasa daca nu e mancata in exces. Sper ca ti-am fost de folos...acum ai putea da o Funda laughing laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Teiubescinsecret):

Ca fapt divers, masa musculara e FORMATA DIN FIBRE.

Cand cineva zice "vreau fibra nu masa musculara" e clar ca e un COPIL MIC care habar nu are pe ce lume traieste.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa te sfatuiesti cu un nutritionist.

| Dididia101 a răspuns:

Buna. Incearca sa reduci consumul de ciocolata, paine si carne, sa mananci doar cat sa fi satula, sa faci sporturi de genul: tenis, inot, ciclism sau alergari. Iti urez succes!