| justbogd4n a întrebat:

Am 16 ani, 1.75 inaltime si 56 kg.M-am apucat de curand de sala,este bine sau nu mai cresc in inaltime?(nu fac presa, si exercitii care solicita coloana) DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Trebuie sa te documentezi.

1. 90 % din cei care fac sala se antreneaza prost
2. alimentatia e mai importanta decat antrenamentul.

Ordinea importantei : alimentatie, odihna, antrenament, suplimente.

Ce mananci pentru muschi?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Evident ca o sa cresti, si eu m-am apucat tot la 16 ani si aveam tot cam 1.75 si acum am 1.84

| justbogd4n explică (pentru Cosmin86):

Si cati ani ai acum?laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru justbogd4n):

| justbogd4n explică (pentru Cosmin86):

Si esti fericit ca te-ai apucat de sala de la 16 ani? merita?

| Cosmin86 a răspuns (pentru justbogd4n):

Sigur, un sport se merita oricand. Nu am facut doar sala, am facut si kickboxing si inot, acum fac sala + skandenberg ( competitional ).

Ce obiective ai? Sa cresti in masa musculara?

| justbogd4n explică (pentru Cosmin86):

Interesant.
Normal,doar de asta merg laughing.

| Cosmin86 a răspuns (pentru justbogd4n):

Trebuie sa te documentezi.

1. 90 % din cei care fac sala se antreneaza prost
2. alimentatia e mai importanta decat antrenamentul.

Ordinea importantei : alimentatie, odihna, antrenament, suplimente.

Ce mananci pentru muschi?