| xRazvan a întrebat:

am febra musculara in zona abdominala. ce trebuie sa fac ca sa scap de ea? cel mai bun raspuns primeste fundaaaaaaaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| YukiiLee a răspuns:

Cel mai bun remediul este sa faci miscare, pentru zona abdominala, abdomene vreo 20, apoi sa te masezi usor. :] Febra musculara nu va inceta, daca nu faci miscare.

13 răspunsuri:
| pcris a răspuns:

Inseamna ca ai facut efort cam brusc fara sa te antrenezi treptat si sa respiri adecvat. Cand faci exercitii fizice, fa-le treptat si respira mai profund. happy

| pcris a răspuns:

Nu este o problema. Iti trece. Ti se dezvolta musculatura.

| ??? a răspuns:

Mananca zahar.Este o baza in chimie si ajuta la aceste febre musculare. Sper ca te-am ajutat.

| EvangelineLovin a răspuns:

Mananca ciocolata.

| AntiHero a răspuns:

Fa-ti un masaj si stai in pat. Fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?

| elyzaa1998 a răspuns:

Aspirina ajuta.
Ia una la 6 ore, nu mai mult de 3!

Poti incerca sa stai in cada plina cu apa fierbinte.
Se dilata capilarele si scapi un pic de acidul lactic ce da febra musculara. si sa continui cu efortul.>:d

| pcris a răspuns (pentru elyzaa1998):

El nu are nici o problema de fapt. Aspirina luata cum zici tu poate fi periculoasa. Nu te hazarda.

| elyzaa1998 a răspuns (pentru pcris):

-_- nu risc absolut nimic, deoarece este un remediu care ajuta si in plus ramane la latitudinea sa sa hotarasca ceea ce va face.Multumesc!

| pcris a răspuns (pentru elyzaa1998):

Nu mai da indicatii aiurea! 3 aspirine pe zi este extrem de mult si pot provoca chiar hemoragii interne f. grave!

| elyzaa1998 a răspuns (pentru pcris):

De asta am zis NU mai mult de trei.am incheiat orice discutie!

| SeNnZ a răspuns:

Sa faci din nou ce faceai pana sa apara febra.
exercitiile sau ce faceaihappy

| catelushmik a răspuns:

In orice caz sa nu stai prea mult ca se agraveaza
fa mai multa miscare ca eu asa am scapat de ea

| xRazvan explică:

Cum sa mananc ma ciocolata?