| vlady434 a întrebat:

Am nevoie niste feluri de flotari pentru piept,biceps si triceps. Daca se poate, si niste poze cu grupele de muschi pe care le lucreaza exercitiul. Cele mai multe si mai detaliate primesc Funda.Multumes anticipat.

13 răspunsuri:
| thekillerboyka a răspuns:

U should die!

| vlady434 explică (pentru thekillerboyka):

Adica?

| thekillerboyka a răspuns (pentru vlady434):

U sohuld die = ar trebui sa mori

| vlady434 explică (pentru thekillerboyka):

Stiam asta si fara traducere.Nu am inteles insa, ce legatura are raspunsul tau cu intrebarea mea?

| thekillerboyka a răspuns (pentru vlady434):

Adica pari un cocalar ratat imbecil prost dat dracu fara pic de respect de sine. La ce-ti trebuie tie muschi?! (imi trebuie sa agat pizdee, prostule, tot degeaba, nu asa "agati ****")

| RAY a răspuns:

Flotarile lucreaza toti mushi absolut toti

| konfing a răspuns:

Ei bine m-am documentat si eu acum ceva timp si din cate imi amintesc treaba sta in felul urmator: Flotarile nu te ajuta sa cresti masa musculara decat foarte putin dar in schimb te ajuta sa te intretii. Si flotarile normale iti pune in functiune toate grupele de muschi de la abdomen in sus.happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru konfing):

Serios? toate grupele de muschi? laughing

flotari = miscare de IMPINS, adica piept, triceps, deltoid anterior, ATAT

restul ( biceps, spate, deltoid posterior, etc. ) sunt lucrate cu miscari de TRAS

observi diferenta? tras-impins

| konfing a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu era mai usor sa dai un search pe sfantul google inainte sa dai reply?:) "Antrenamentul cu flotari lucreaza muschii pectorali, tricepsii, deltoizii, picioarele, lombarii si abdominalii. In plus pozitia flotarilor face ca organismul sa implice in exercitiu multi muschi de stabilizare pentru miscare si echilibru." http://fitnessinfo.ro/antrenamentul-de-flotari/

| Cosmin86 a răspuns (pentru konfing):

Aia sunt toti muschii?

UNDE sunt in lista aia bicepsii ( care sunt ft importanti pentru voi ), SPATELE ( care e o grupa cat piept + abdomen ), etc.

Si chiar as vrea sa vad pe cineva care a facut picioare cu flotari.

Si eu am ani de sala, nu am nevoie sa dau pe google, stiu foarte bine cum intra muschii la diferite tipuri de miscari happy

Deci, cand dai tu search pe google CITESTE TOT, sa vezi ca NU e ca tine. Chiar in exemplul tau, spatele si bicepsii NU sunt prezenti in lista happy

| konfing a răspuns (pentru Cosmin86):

Poate am gresit. Dar nu m-am contrazis singur macarhappy citez ce ai scris tu "flotari = miscare de IMPINS, adica piept, triceps, deltoid anterior, ATAT" asa ca te rog nu mai inerca sa explici. Si vezi tu... diferenta dintre muschi si creiertongue nu-mi trebuie ani de sala ca sa iti dau un raspuns la un click distanta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru konfing):

Restul nesemnificativ, ce conteaza ce se lucreaza NESEMNIFICATIV? cand mergi muschii picioarelor se incordeaza, dar NESEMNIFICATIV, nu pune nimeni muschi din mers ( toata lumea merge zilnic si totusi nici macar 50 % din ei nu au muschi ca lumea pe picioare )

De la orice exercitiu luam doar ce e relevant.

"nu-mi trebuie ani de sala ca sa iti dau un raspuns la un click distanta", pacat ca nu intelegi "textul" care apare dupa ce dai acel click