| anor a întrebat:

am o intrebare, am 15 ani, 55 kg si fac tractiuni cam de 1 an si putin, pot face si 20 de tractiuni dar corecte 10 15, pot face cam 4 5 muscle-up o data (relaxat ), abia mi se pune muschi pe mine (pe brate) si nu stiu ce sa fac, nu folosesc greutati pentru ca sala este foarte departe si costa destul de mult ce as putea sa fac ca sa am o crestere musculara mai accelerata ( mananc cat cuprinde si ma odihnesc corespunzator dar... mu stiu de ce, va rog ajutati-ma!)

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

20 e ceva bravo tie, imi amintesc eu cand am inceput abia faceam 7, 8 m-am lasat intre timp hei poti face sport si acasa isi cumperi doua gantere si bagi spot cu ele, muscuhiul trebuie antrenat cat mai des, decat sa bagi 10 pe zi mai bine cate 10 in fiecare ora timp de 5 ore sa vezi ca va fi o diferenta, cu cat muschiul este lucrat mai des cu atat va creste mai mult, doua gantere de 10 kg poti gasi si la 100 ron, baga si flotari, genoflextiuni

| anor explică (pentru RAY):

Pai fac serii de 4 de tractiuni pentru spate si 4 pentru biceps dar nu stiu... am sa continui

| RAY a răspuns (pentru anor):

Bravo,mai mult si mai divers nu doar tractiuni fa si flotarii

6 răspunsuri:
| MedionTcO a răspuns:

Nu trebuie sa mananci cat cuprinde. Trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa. Pentru a creste in masa trebuie sa faci si flotari, genuflexiuni, etc.

| anor explică (pentru MedionTcO):

Mananc sanatos ( stau la tara ), fac corecte 30 de flotari si genoflexiuni cu greutate de peste 20 kg

| anor explică (pentru MedionTcO):

Ok dar cum adica sanatos?

| MedionTcO a răspuns (pentru anor):

Pai eu nu ma refer ca mananci de la oras sau de la tara. Adica mai usor cu carnea de porc,grasimi,in general, intelegi? Mai multe legume, salate, piept de pui la gratar, orez.