| Sebastian1337 a întrebat:

Salut TPU! Am o problema si as prefera sa raspunda doar cei care sunt mai experimentati.
Am facut un ciclu de steroizi 6 saptamani cu anapolon, doar ca in ultimele 2 nu am folosit un protector pentru ficat, am facut 2 luni pauza, in care am servit alcool, iar acum am mai facut un ciclu de 3 saptamani cu anapolon. Enzimele ALT si AST au iesit destul de mari, cum ma asteptam si e normal sa iasa pentru ciclurile de steroizi.E posibil sa fi dat o dauna la ficat ireversibila? Momentan folosesc silithor pentru ficat.Ar trebui sa revina valorile la normal si sa se regenereze total?

11 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Habar nu am despre stero dar cica ficatul se regenereaza.tu bagi stero si nu sti TOTUL ( fara aroganta ) despre corpul tau? Iti irosesti curajul cred.

| Sebastian1337 explică (pentru dinaprilie):

Mi-am atins potentialul genetic maxim, era normal sa iau steroizi ca sa pot depasii pragul asta,

| dinaprilie a răspuns (pentru Sebastian1337):

Bravo tie..nu te acuz de nimic..corpul tau. Doar ca eu as fi studiat mai mult. Poate.

| Sebastian1337 explică (pentru dinaprilie):

Dupa 4 ani de sala, dieta, odihna, program de antrenament complet, si aproape 8 luni de studiat steroizii, ce sa mai studiez?

| dinaprilie a răspuns (pentru Sebastian1337):

NU STIU. Daca esti aici si intrebi e clar ca nu sti tot. Perosnal, doar personal eu nu m/as expune si la asa ceva..atata tot..succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sebastian1337):

Tu in 4 ani de sala ti-ai atins "potentialul genetic"? Eu stiam ca ai nevoie de minim 10 ani pentru asta.

p.s.: in 2018 spuneai ca ai 13 ani... https://www.tpu.ro/......pul-zilei/

| AnastasiaK a răspuns (pentru Sebastian1337):

Stai așa, ție 4 ani ți se pare mult? laughing Stiu oameni cu 20+ de ani de sală in spate (plus studii făcute în domeniu...si ma refer aici de facultate, master, doctorat) care încă nu-și permit să spună "ce sa mai studiez".

| Mirel4412 a răspuns (pentru Cosmin86):

laughing bine punctat

| Sebastian1337 explică (pentru Cosmin86):

Daca te-ai fi uitat la intrebari, sunt puse foarte aiurea si unele foarte handicapate, la fel si varsta la unele, eu doar am cerut un cont ca sa pun o intrebare, mai ales ca nu folosesc de loc TPU-ul.
Si da, in 4 ani mi-am atins potentialul genetic mistere, David Laid si l-a atins in 3 ani, sa nu zic de Tony Saik.
Potentialul genetic poti sa tii-l atingi intr-un an daca e sub mediocru'.
Am pus o intrebare, raspunde-mi daca esti atat de "master" in domeniul asta.

| Sebastian1337 explică (pentru AnastasiaK):

Eu imi permit, fiindca steroizii nu sunt chiar asa de greu de studiat.
Oricine i-ar putea studia si intelege cum actioneaza fie ca sunt orali sau injectabili sau chiar plasturi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sebastian1337):

Tony Saik si-a atins potentialul? Micutul ala? laughing)

Ce sa-ti raspund, steroizi se iau cand ai MINIM 10 ani de sala (ideal 15) si bagi cel putin 2000 de lei / luna in mancare. Daca tu probabil mananci 3-4 mese pe zi (si probabil MAXIM 3 fripturi pe zi), ce sa faci cu stero?