| spidy a întrebat:

Am o problema sunt ectomorf, 1.75.-65kg,dar am burta si nu stiu cum sa scap de ea,faza este ca am inteles ca trebuie sa tin regim,dar dupa ce ca ma chinui sa pun pe mine, o sa incerc sa alerg 10-15min pe banda dupa fiecare antrenament...

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu trebuie sa ti regim, trebuie sa mananci mancare de calitate.

ce mananci acum?

| spidy explică (pentru Cosmin86):

Dimineata lapte+cereale (500g) asta fiind pe la 7
la 11 2 banane+inca un fruct
13-14 masa de pranz
17 o salata de fructe sau legume
20 oua ochiuri, omleta, piept de pui, branza...etc

oricum difera mult ce mananc... daca bag banda 10-15 min dupa antrenament e bine?

| Cosmin86 a răspuns (pentru spidy):

Chiar 20 de minute, e si mai bine.

mananci oarecum ok, ce contine masa de pranz? iar seara, sper ca nu le faci prajite in ulei ( pieptul de pui sau ce mai faci tu )?

Ai grija cu cerealele alea, ca multe contin zahar, sa fie 100 % naturale.

Si baga si o gustare de grasimi sanatoase ( masline, nuci, alune crude, etc. ) intre mese.

Dar cu alimentatia asta e ok, ar trebui sa slabesti treptat.

| Ibrahimovic a răspuns:

Fa exercitii cardio ca sa dai burta jos. Si cel mai important, alimenteaza-te corect!

| Medema a răspuns:

Normal tu trebuie sa slabesti fara sa faci mai nimic! Mananca mai sanatos si asta este!