| Yonutzzz17 a întrebat:

As dori sa va intreb care antrenament e mai bun:de 3 zile pe saptamana adica:luni piept+triceps,miercuri picioare+umeri, vineri spate+biceps..sau sa lucrez in fiecare zi cate 1 grupa de muschi de luni pana vineri?
Astept raspunsurile voastre.

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Depinde de fiecare. Eu personal imi place sa combin grupele si chiar sa fac antrenamente full-body. In care antrenez toate grupele musculare intr-un singur antrenament. Nu exista bine si prost. Trebuie sa experimentezi cu toate si sa vezi care ti se potriveste cel mai bine.

| Cosmin86 a răspuns:

Teoretic 5 zile emai bine, ca lucrezi 1 grupa pe zi, DAR trebuie sa ai foarte mare grija la somn si alimentatie, ca risti sa te supra-antrenezi foarte usor.

Eu personal prefer 4 zile pe sapt, am incercat 5 zile dar in ziua de azi e aproape imposibil sa te hranesti perfect si sa te odihnesti, asa ca m-am supra-antrenat si mi-am bagat picioarele in el de program.

Cu 4 zile merge brici

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Ma antrenam si 7/7, lucram o singura grupa pe zi, si alternam exercitiile in fiecare saptamana pentru fiecare grupa.Mancam bagam suplimente si dormeam ca un urs in perioada aia

| cristi1505 a răspuns:

Sau,cel mai bine ar fi sa faci asa:
Luni: piept si biceps
Marti:coapse, gambe si lombari
Miercuri:abdomen si oblici
Joi:dorsali, trapez si umeri
Vineri:triceps si antebrat

Astfel acoperi toate grupele musculare si eviti si supraantrenamentul.