| yo0krysty99 a întrebat:

Ce suplimente nutritive mi-ati recomanda pentru o crestere rapida in masa musculara avand in vedere ca am 14 ani, 1.72m inaltime, 53kg?

9 răspunsuri:
| MrExtazy a răspuns:

Parerea mea fai sala cu greutatea corpului si alergat 2 ore pe zi s vei vedea ce inseamna masa musculara adevarta nu baga prosti in tine!

| Cosmin86 a răspuns (pentru MrExtazy):

Serios? 2 ore?

dupa 1 ora nivelul testosteronului scade si deja nu mai progresezi la muschi

Si doar cu corpul tau, CUM maresti mereu greutatea?

Esti doar un copil mic, nu?

| MassEffect a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu mai iti bate capu cu iei si eu am asemenea specimene la sala care zic ca daca iei suplimente nu esti natural si te desunfli cand te lasi, dejaba mam chinui vreo 30 sa le explic diferenta dinte steroizi si suplimente ca iei tot cu a lor o tineau.Lasai pe iei sa faca muschi fara suplimente si fara sa mareasca greutatea.

| MrExtazy a răspuns (pentru Cosmin86):

2 ore de alergare masiva dezovolta tot corpu, mai bine alergi si faci exerciti cu greutatea ta daca vrei sa fi placut priviri decat un monstru

| Cosmin86 a răspuns (pentru MrExtazy):

Cu antrenamente de 2 ore de alergat pe zi pe langa faptul ca-ti faci praf tendoanele, pierzi si masa musculara ( cardio exagerat ).

n-ai nicio treaba cu sportul, apuca-te de sah.

alt copil mic, daca se duce la sala se face monstru rolling on the floor

p.s. : "monstru" te faci cand poti manca 3-4 kg de carne pe zi, 50 de oua pe saptamana, etc., pe scurt : 20-25 de farfurii CU VARF pe zi, abia atunci te faci monstru.

| MrExtazy a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba eu fac judo de 9 ani de zile nu ami spui mie cei sport adevart si inchei!

| addicted2beats a răspuns:

Arginina Pastile 3 g pe zi inainte de antrenamente cu o ora sau arginina efervesent un plic inainte cu o ora da antrenament. O luna cu arginina o luna pauza.