| Constantin_Alexandru_1992 a întrebat:

cum as putea sa ma definesc? Am 1.77 77kg am ceva masa musculara si e ok, acum as vrea sa slabesc dar fara sa calculez caloriile deoarece nu am timp, am bagat mult carbo cu proteine si grasimi de la inceputu anului, anul trecut in august aveam 65kg acum am 77kg dar pe langa muschi a venit si ceva grasime...
Sa renunt la carbohidrati sau sa-i tin doar in jurul antrenamentului? La antrenament fac 1-2 serii forta dupa multa pompare

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E simplu fara sa calculezi caloriile: proteine si grasimi, carbo spre zero.

| Constantin_Alexandru_1992 explică (pentru Cosmin86):

Si e sanatos sa slabesti asa? eu stiam ca, proteina+carbo si grasimi undeva la 50grame pe zi
si daca e sa mananc proteine cu grasimi, cum sa mananc carne cu nuci/unt/ wtf

| HadesSs a răspuns:

Daca arati ca in poza, nu stiu ce vrei sa definesti tu scheletul?

| Constantin_Alexandru_1992 explică (pentru HadesSs):

Poze aia e de acu 2 ani

| RAY a răspuns (pentru Constantin_Alexandru_1992):

Ce vrei masa sau slabire?

| Constantin_Alexandru_1992 explică (pentru RAY):

Slabire, da sa mentin masa