| Anonim14354 a întrebat:

De ce am bratul stang mai dezvoltat si cel drept mai nedezvoltat...Fac atrenament pe fiecare zi. La cel stang simt oboseala iar la cel drept nu/...Ce ar trebui sa fac sa fie amandoua dezvoltate la fel?

6 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Daca vrei sa fie egale antreneaza mai mult bratul drep.

| Anonim14354 explică (pentru Grimmjow69):

Asa ziceam si eu...Dar credeam ca este o problema ceva!

| Grimmjow69 a răspuns (pentru Anonim14354):

Probabil lucri cu stanga si de aceea e mai dezvoltat decat mana dreapta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Grimmjow69):

E o prostie asta, singura metoda buna sa le egaleze e sa le lucreze pe amandoua fix la fel.

si terminati cu antrenamente zilnice, asta e o prostie, muschii se dezvolta in zilele de pauza.

antreneaza si tu bratele 1 data pe saptamana ( ca orice alta grupa ), si o sa ai progrese mai bune

| Anonim14354 explică (pentru Cosmin86):

Daca imi poti raspunde si la asta...M-am referit m-ai dezvoltat in triceps...La cel stang e mult mai mare iar la cel drept mai mic! De ce este asa? obisnuiam vara trecuta sa fac 120 flotari pe zi. dar nu in fiecare zi

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonim14354):

Daca le lucrezi la fel o sa se echilibreze.

fa si exercitii unde fiecare brat lucreaza independent de celalalt ( gen extensii cu gantera ), asa stii sigur ca nu impingi mai mult cu un brat decat cu celalalt