| V3lCr0 a întrebat:

de ceva timp fac un fel de gimnastica.
100 de abdomene in fiecare zi in seri de cate 20 cu pauza de 1 minut.In 5 stiluri diferite.
Simt ca muschi sau format dar nu stiu cum sa scap de grasimea de la burta mai bine zis burta.
Ma puteti ajuta va rog?

6 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Si eu am fost 4 luni la sala, am facut masa musculara la abdomen si celelalte grupe dar mi s-a intamplat la fel, m-am apucat sa alerg in fiecare zi 3 sferturi de ora, o ora maxim, am citit ca poti scapa de grasimea de la abdomen lucrand picioarele, ele avand nevoie de grasimi pentru energie procura de la abdomen, poate te-am ajutat, pa

| Cosmin86 a răspuns:

Cardio : alergat, inot, bicicleta.
Si baga si ridicari de picioare, daca faci doar abdomene lucrezi doar parea superioara a abdomenului.

P.S. : un muschi are nevoie de 48 de ore pentru refacere, abdomene in fiecare zi = supra-antrenament si progrese MULT mai lente

| Cosmin86 a răspuns:

Da, si cu cancer slabesti straight face
nu mai consuma oua crude, e o aberatie.

| debarba a răspuns:

Miscare aeroba care arde grasimea.

Ceea ce faci tu dezvolta si intareste muschii abdominali dar nu arde grasimea rezultatul ghici care este ca muschii cresc iar burtica nu prea.

Miscarea aeroba este acea miscare in care pulsul o ia razna - alearga, inoata, mergi cu bicicleta, urca si coboara scari in fuga - nu sari treptele.

Eventual poti lua niste suplimente alimentare care accelereaza arderea dar pentru efect maxim si rapid trebuie sa faci miscare.

De mancat poti manca orice atata timp cat nu faci abuzuri- nu manca pana nu te mai poti ridica de la masa.

| notatrol a răspuns:

Un ou crud in fiecare dimineata, ajuta foarte mult la reducerea grasimi de pe abdomen.(trust me)

| Cosmin86 a răspuns (pentru notatrol):

Si un ou fiert are aceeasi cantitate de proteine. tu nu ai auzit de salmonela?