| Dani12344321 a întrebat:

happy Fac sala si am o nelamurire cu suplimentele. Dupa antrenament iau o portie de Serious mass si o portie(3-4 g) de glutamina.Ca supliment pentru vitamine am Vitamax. Faza e ca am destule suplimente si trebuie sa stiu cand sa le administrez.Ma intereseaza ce fac dupa antrenament, stiu ca trebuie sa iau gainerul dar trebuie sa iau si glutamina.Le iau pe ambele? sau cum fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da, le poti pune in acelasi shaker. Care e problema?

"Faza e ca am destule suplimente si trebuie sa stiu cand sa le administrez", pai intai te interesai cum se administreaza si ce face fiecare, si APOI le cumparai, asa e NORMAL.

| Dani12344321 explică (pentru Cosmin86):

Serious Mass are glutamina deja...la 150g sunt 180 mg de glutamina.Mai trebuie sa cumpar? ps:nu am cumparat inca glutamina.Am pus problema gresit. Vroiam sa ma interesez inainte de al lua.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dani12344321):

180 mg = NESEMNIFICATIV.

Tu ai nevoie de 10-15 de grame de glutamina dupa antrenament.

1 gram = 1000 mg
15 grame = 1500 mg

Deci ai nevoie de aproape 10 ori mai mult decat are serious mass ca sa simti ceva.

Cand spui ca are 180 mg e ca si cum n-ar avea DELOC.

| Dani12344321 explică (pentru Cosmin86):

Recomanda-mi o glutamina buna pana in 100 lei ca am vazut ca te pricepi.Te rog sa-mi zici cate grame sa iau si cand, avand in vedere ca am 60 kg

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dani12344321):

Http://www.megaproteine.ro/Aminoacizi/Dymatize-Glutamine-300-g/

E cu 1 leu pana in 100 de lei :)

In principiu cam orice glutamina e buna.

Dar de ce ai doar 60 kg? Tu sigur mananci ce trebuie pentru sportul asta?

| Dani12344321 explică (pentru Cosmin86):

Mananc destul de bine cu ajutorul tau.Acum cateva luni mi-ai corectat programul alimentar si aveam 55 de kg.Dar cu sfaturile tale despre suplimente si alimentatie si oraru' de sport am pus ceva pe mine, dar vreau mult mai mult.Fiecare incepem cum putem, nu? hai mersi si de data astabig grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dani12344321):

Pai stai putin. Daca acum ai pus de la 55 la 60, poti sa continui tot asa, nu are rost sa iei glutamina acum, daca tot cresti.

Asteapta sa te plafonezi happy

9 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

O cupa se serious mass dupa antrenament si inca o cupa seara inainte de culcare, 5g glutamina dupa antrenament si 5g seara inainte de culcare, vitaminele dupa masa principala de la amiaza.
Antreneaza-te corect, mananca sanatos si dormi suficient!
http://www.despreculturism.ro/reguli-de-nutritie/

| Dani12344321 explică (pentru AntrenorFitness):

Si in zilele cu pauza cum iau glutamina? Doar seara?

| AntrenorFitness a răspuns (pentru Dani12344321):

Da, doar seara!