| Eduard_Arghir_1997 a întrebat:

vreau sa imi cumpar suplimente proteice ca fac sala. Intrebarea mea este cate grame sau kg trebuie sa imi iau ca sa ma tina o luna? Si cand trebuie sa iau in zilele de antrenament si in zilele de pauza? Si as mai vrea sa imi recomandati niste proteine bune, link-uri ceva, pe la vreo 200-200 si ceva de lei. P.S: doar cei care se pricep vreau sa respunda.

5 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

O sa iti las link-urile catorva suplimente folosite de mine si de buna calitate.In descrierea fiecarui supliment este specificat numarul de portii.Suplimentele trebuie consumate zilnic avand in vedere ca muschii cresc in zilele de repaus deci cu atat mai mult trebuie sa ii hranesti si atunci.
Serious Mass de la ON : http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-5-4-kg/
True Mass de la BSN : http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/BSN-True-Mass-1200/
Pro Complex de la ON : http://www.megaproteine.ro/......ner-2-3kg/
Sper ca te-am ajutat:)Bafta!

| Eduard_Arghir_1997 explică (pentru SiLaS):

Multumesc de raspuns. Dar pe care zici sa o iau din alea 3?

| SiLaS a răspuns (pentru Eduard_Arghir_1997):

Esti incepator? Cat timp de sala ai?

| Eduard_Arghir_1997 explică (pentru SiLaS):

Da, sunt incepator, fac de o luna si ceva laughing am 16 ani, 61 kg...eu am muschi pe mine ca am facut si acasa, nu sunt un slabanog

| SiLaS a răspuns (pentru Eduard_Arghir_1997):

Cu parere de rau dar eu personal cred ca persoanele care sunt in crestere sau cel putin minorii nu au nevoie de suplimente.Nu recomand asa ceva deoarece tu trebuie sa iti dezvolti organele in mod natural nu sub efectul unor suplimente ce forteaza dezvoltarea anumitor celule din organism.Crede-ma ca ai nevoie doar de o alimentatie buna ca sa ai un corp frumos si nu iti zice un necunoscator iti zice un om care cunoaste si el ceva despre sportul asta.