| Eduard_Arghir_1997 a întrebat:

vreau sa imi cumpar suplimente proteice ca fac sala. Intrebarea mea este cate grame sau kg trebuie sa imi iau ca sa ma tina o luna? Si cand trebuie sa iau in zilele de antrenament si in zilele de pauza? Si as mai vrea sa imi recomandati niste proteine bune, link-uri ceva, pe la vreo 200-200 si ceva de lei. P.S: doar cei care se pricep vreau sa raspunda.

3 răspunsuri:
| Gray77 a răspuns:

Bun in primul rand de cat timp faci Sala?
Ce greutate ai?
Nu te avanta pe proteine decat daca ai bani sa te tina cel Putin 6 luni.
Proteinele le vei lua de 3 ori pe zi cu sau fara pauza.
Lasa raspuns la primele 2 intrebari sa stiu cum sa-ti raspund incontinuare.

| Eduard_Arghir_1997 explică (pentru Gray77):

Am 16 ani, fac sala de o luna si ceva si am 61 kg. Vreau sa ma tin de sala mult timp si vreau sa iau si proteine putin acolo sa vad diferenta... daca zici tu ca trebuie sa iau mai mult timp, iau mai mult....sunt mezomorf cred, mi se dezvolta muschii repede. Se intampla ceva daca iau proteine o luna sau doua? Eu vreau sa mi se dezvolte muschii mai repede si d-aia vreau sa iau proteine

| Gray77 a răspuns (pentru Eduard_Arghir_1997):

Sfatul meu e sa continui sa faci sala natural inca 5-6 luni ca sa-ti dezvolti o baza, mai apoi sa-ti iei proteine, nu poti sa-ti dezvolti muschii in 2-3 luni, e imposibil, mezomorfi sunt aia normali, ma numar printre ei. Eu zic sa mai faci inca 5-6 luni dupa care sa iei proteine atunci o sa vezi o diferenta considerabila.Bineinteles ca depinde si de programul pe care il faci