| Taylor9999999999 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cam in cate luni o sa fac muschi. Da,sunt cam "grasut" laughing si am inceput sala acuma o saptamana.
Credeti ca daca ma tin o sa slabesc si o sa am muschi? Nu sunt chiar atat de gras dar na,totusi.Tin sa precizez ca sunt baiat, am vreo 75kg, 14 ani si 1. 73Cm.

Dau fundita celui care ma lamureste in legatura cu asta si imi spune in cat timp voi da jos kg in plus.Eu mi-am propus ca pana la vara sa slabesc si sa fac muschi, credeti ca o sa reusesc? Merg zilnic la sala si incerc sa am o dieta cat de cat sanatoasa.

5 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Depinde,acum ca sa slabesti trebuie sa iti pui la punct alimentatia si dupa sa te gandesti sa slabesti in cam 4-5 luni.La varsta ta nu ai ce cauta la sala.Esti un copil si copii nu au ce cauta la varsta asta deoarece nu ai cum sa pui muschi.Bafta!

| Taylor9999999999 explică (pentru SiLaS):

Altii tot de varsta mea au.Eu de ce nu pot avea?

| SiLaS a răspuns (pentru Taylor9999999999):

Cine are la 14 ani muschi ma? Tu de pe ce lume aterizezi? La 14 ani nu ai suficient testosteron, dar tu nu citesti, tu stai pe site-uri si pe forumuri si ceri pareri, tu ai grija sa iei nota mare la examen sa intrii la un liceu bun lasa sala pentru mai tarziu 17-18 ani.

| Dragos_Ciocan_1994 a răspuns:

Cam in 3 luni o sa slabesti cam 10 kg. Daca faci in fiecare zi pana la vara o sa arati foarte bine.Dar sa stii ca nu se vede imeadiat ce ai facut un set de exercitii pe zi. Tutul este sa astepti.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dragos_Ciocan_1994):

Muschii se fac in ANI de zile si in niciun caz "pe zi", ei se dezvolta in zilele de pauza!

Si nu doar cu exercitii. ci si cu alimentatie speciala.