| Allex_9984 a întrebat:

Salut,vreau sa iau creatine fx si glutamine fx cate 2 plicuri,creatina inainte de antrenament si glutamina in timpul sau dupa antrenament,imi spune-ti va rog daca este bine si ce rol are fiecare? efecte adverse si benefice, multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Varsta, inaltime/greutate? Suplimentele nu se iau haotic, iei ce-ti trebuie, ce nu poti asigura din mancare. Spre ex., de unde stii ca ai nevoie de glutamina si ca nu ai nevoie de proteine sau carbohidrati spre exemplu?

Documenteaza-te despre ele ( ai google ) si vezi ce-ti trebuie concret, in functie de ce nu poti lua din alimentatie.

| Allex_9984 explică:

77 kg.1.76 inaltimesc 19 ani nu gasesc concret pe google, mai bine imi explica cineva, si ma lamureste unde nu inteleg
cine are buna placere!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Allex_9984):

Http://www.nutritiesportiva.ro/ghidul_suplimentelor_nutritive/

Ai acolo toate suplimentele, dai click pe ce te intereseaza si vezi ce face.