| Marko556 a întrebat:

Salutare,am stat fără sala 4 luni și acum vreau să mă apuc din nou,întrebarea mea este daca voi ajunge mai repede la forma initiala, că am auzit că o dată ce ai făcut sala, e mult mai ușor să cresti în masa daca incep din nou

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde cit ai facut inainte, daca e vorba de cateva luni, se va simti ca nu ai facut patru luni, daca e vorba de minim doi ani, nu vei simti prea mult, in cateva zile, maxim o saptamana-doua, iti vei reveni.

| Sofer a răspuns:

O sa se simtă pauza asta, dar apucate sa recuperezi acele luni. Asta doar tu ști dacă vei ajunge la forma dinainte mai rapid sau mai încet.

| ruddy a răspuns:

Da se numeste memorie musculara, daca ai pus la punct alimentatie, odhina, antrenament, iti vei reveni mai usor la forma initiala.