| MarianDavidar a întrebat:

Fac sala de 1 an doar ca am facut câteva pauze din pacate.
As vrea sa fac si sala si kick box in paralel 3 zile sala 3kick box dar imi e sa nu fie prea mult si dupa sa nu fac nimic.
Ce spuneti, m-ar ajuta mai mult amândouă cu pus masă musculara si altele?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da, normal ca te ajuta sa faci amandoua. Toti sportivii de la kickboxing (ma refer la cei care participa la concursuri) fac si sala in paralel (+alte exercitii specifice, gen lovitul cauciucului cu barosul, etc.).

Fiecare sport are exercitiile lui specifice de sala, pe langa cele "generale", de bodybuilding.

| MarianDavidar explică (pentru Cosmin86):

Si ar trebui in zile diferite sala fata de kick box sa spun asa?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Dar totusi, antrenorul tau de kickboxing ce-ti recomanda? Ca el e profesionist in adevaratul sens al cuvantului.

| MarianDavidar explică (pentru Cosmin86):

Păi momentan nu practic si nu am antrenor, tocmai de asta ziceam sa nu fie prea mult

| marinel123 a răspuns:

Boss eu fac sala in fiecare zi 7 din 7 asa ca + ca ma si antrenez la sac 30 min pe zi

| MarianDavidar explică (pentru marinel123):

Poate ai câțiva ani în spate, eu zicea doar sa nu supra solicit