| Rrazvy a întrebat:

Salutare. M-am apucat de sala de o saptamana si acum as vrea sa imi fac un program de antrenament dar nu prea stiu cum e corect. Am vazut multe tipuri de antrenament pe net dar nu stiu care sunt bune. Am 1.78 m, 65 kg, indicele de masa corporala: 20.52, grasime corporala: 7.32 kg, procentul de grasime corporala: 11.27%, incheietura: 16.5 cm, in talie: 77 cm iar in brat: 27.5 cm la rece. As vrea sa mai stiu cu ce greutati sa fac. Sunt dispus sa merg la sala de luni pana vineri.

Va multumesc.

13 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Nu ramane decat sa incerci mai multe programe si sa vezi care ti se potriveste tie. Cred ca fiecare dintre cei care fac sala asa au inceput, experimentand cu mai multe programe. Netul este plin de informatii, citeste cat mai mult apoi incearca sa pui cap la cap ce inveti.

| Cosmin86 a răspuns:

Cu greutati care sa-ti permita 8-10 repetari. Cand poti peste, maresti.

Ca program de 5 zile, e cunoscut deja cel mai bun :

luni -> piept
marti -> spate
miercuri -> umeri, trapez, abdomen
joi -> brate, antebrate
vineri -> picioare

| alexxis0712 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce nebun esti tu ma? La ce sa faca ma picioare sa ramana impotent? EXERCITIILE PENTRU PICIOARE DUC LA IMPOTENTA. Picioarele le faci din alergat din mers cu bicicleta si nu esti afectat de impotenta dar in momentul in care le antrenezi la sala nu e deloc bine..am auzit si eu dela culturisti.

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexxis0712):

Serios? exercitiile pentru picioare MARESC TESTOSTERONUL, nu il scad.

Cum sa duca la impotenta? Tu esti RETARDAT MINTAL?

TOATA LUMEA antreneaza intens picioarele la sala. Arata-mi si mie UN SINGUR ARTICOL care sustine ABERATIA SPUSA DE TINE

p.s. : nu mai zi in public ce-ai zis, ca te faci GRAV de ras

| alexxis0712 a răspuns (pentru Cosmin86):

Frate nu zic ca nu e bine tuu stii ca-mi place sa am picioare misto si mie dar nu vreau sa le antrenez de frica asta...straight face cica duce la impotenta au zis unii si eu d`aia nu fac

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexxis0712):

Aia "unii" au facut misto de tine, grav

Cauta si tu p enet, sunt o gramada de ARTICOLE MEDICALE scrise de MEDICI SPECIALISTI despre picioare.

Crede-ma, TOATA LUMEA lucreaza picioarele, nu au absolut nicio treaba cu asta.

Eu daca iti spun ca pietrele se mananca, o sa incepi sa mananci pietre?

| johnstone a răspuns (pentru alexxis0712):

Evident ai auzit prost. Picioarele reprezinta cea mai mare grupa musculara si stimularea acestora are caracter anabolizant. Orice culturist intreg la cap nu poate decat sa recomande antrenamentele pentru picioare

| Cosmin86 a răspuns (pentru johnstone):

L-au vazut mai mic si mai... putin destept, si au facut misto de el grav laughing

| johnstone a răspuns (pentru Cosmin86):

Am auzit multe aberatii in acest domeniu dar ce am vazut pe aici, de cand postez, intrece orice masura

| Wehes a răspuns (pentru alexxis0712):

Cand ti-am citit aberatia cu Impotenta nu am stiut sa rad sau, sa-mi fac cruce.
Cine ti-a spus o astfel de prostie isi bate joc de tine si tu il/ii crezi fara sa te documentezi putin despre rolul picioarelor in culturism.
Te rog eu NU mai posta la SPORT pana nu te apuci de citit putin cate putin despre sportul asta.

| Marius1985 a răspuns:

Salut! Poate te ajuta asta: http://steroizi.ro/......luna_1.php

| andreyrazvan1 a răspuns:

Pentru maini http://antrenamentflotari.blogspot.com/ iar pentru abdomen Http://www.youtube.com/watch?v=GZfGnU_LYp0 astea chiar te ajuta merit funda.

| Cosmin86 a răspuns (pentru andreyrazvan1):

Flotari pentru maini? si mai ceri si funda, ca un copil mic penibil

apuca-te de sah