| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, nu stiu ce s-a intamplat, dar observ ca pasii in exces nu mai au efect, ca au avut inainte efect, gen zilnic fac cel putin 10000 in unele zile 20000 de pasi si grasimea de pe fund(scuze ca scriu), burta si picoarele de deasupra genunchiului creste. Zilnic mananc mancare pusa de bunica, merg la scoala, mananc un sandvish poate si o banana, acasa stau fac teme, cateodata sport (asa scurte cat se cere la telefon si putine flotari vreo 20 max zilnic), pasi prin casa de plictiseala si stau si fac live o ora - doua dar nu avem ore de sport la scoala.
Am 1.80 inaltime si vreo 71 de kg, inainte aveam 67 si nu mai suport sa cresc in kilograme si grasime, observ ca ocup tot mai mult pe scaun si azi maine nu mai am loc sa stau pe scaune mici. Vreau sa mai pot plsz

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai spune tu ca mananci doar un sandwich etc, tu mananci exact cat consumi, de fapt imediat cand ajungi acasa sunt sigur ca iti iei ceva sa mananci. Pur si simplu nu rezisti la acel efect hormonal de la insulina care iti zice sa mananci. Daca vrei sa faci ceva te pui si mananci ou, carne, peste si faci sport bine nu prostii de genul 20 mii de pasi care inseamna 0 din punct de vedere al musculaturii

| Chetniks1945 a răspuns:

Nu prea merge slabitul cu mancarea lu' bunica. Daca bunica gateste prajeli si cu ulei mult ce ai rezolvat? Nimic.
Alearga, e mai eficient decat mersul.