| penthouse a întrebat:

Unde e mai usor sa pui masa musculara? pe un corp fibrat sau pe un corp normal... ma refer la aceleasi masuri si kg...(dau un exemplu bratele)
1) Brate fibrate (diametru 35cm)
2) Brate normale (diametru 35cm)
Astept pareri.
Funda

Răspuns Câştigător
| seby005 a răspuns:

In in principiu masa musculara se depune mai repede pe un corp fibrat are o baza mult mai buna, dar mai este si factorul cel mai important si anume cel genetic.Dar daca nu iei nimic dupa o perioada te plafonezi si nu mai cresti indiferent de tipul exercitiului nu e suficienta alimentatia e necesar cel putin si suplimente pe baza de creatinina asta daca vrei sa te schimbi cat de cat. bafta

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Pentru masa lucrezi cu greutati mari. Pentru fibrare cu greutati mici si seri multe. Cel care este cu un corp normal va depune masa musculara mai repede decat cel fibrat. Cel fibrat ca sa faca masa, trebuie sa faca o pauza, si numai dupa acea sa continue programul pentru masa. Pa!

| Q69 a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii din ce categorie faci parte si cum asimileaza organismul hrana si efortul fizic...
cele trei categori sunt http://193.226.19.42/~cmarian/rom/eme.htm