| danielol a întrebat:

Vreau si eu un program de sala din 4 zile
Marti
joi
Sambata
Duminica
Mersi

9 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Marti: Piept, Umeri
Joi: Picioare
Sambata: Biceps, Triceps
Duminica: Spate, Trapez
Cand ai timp bagi si abdomen la sfarsit de antrenamente dar de preferat nu in ziua cu picioare sa lasi sa se odihneasca partea de sus a corpului.

| Wehes a răspuns (pentru UnCorpSanatos):

Spate dupa Biceps straight face Proasta asociere.

| UnCorpSanatos a răspuns (pentru Wehes):

Ce rost are sa ma contrazic cu unul care nu face decat sa trimita catre un link, unde omului nu i se recomanda sa se ocupe de trapez si de abdomen doar odata pe saptamana? culturism.ro este un site recunoscut in domeniu, dar
1. nu tu l-ai scris
2. nu este adaptat fiecarei persoane ce scrie acolo, sunt texte generale, nu facute dupa nevoile fiecaruia.

| Wehes a răspuns (pentru UnCorpSanatos):

Daca esti inca unul din sutele de copii care lucreaza abdomenu de 100 de ori pe saptamana nu are rost sa mai argumentez. Cu trapezu la fel, nu stiu zau unde ai auzit tu sau unde ai vazut ca ar trebui lucrat de mai multe ori pe saptamana.
Daca nu era bun, nu cred ca il mai scria cineva.
2. Logic ca nu e adaptat fiecarei persoane, dar pana nu incerci un tip de antrenament nu stii daca e bun pentru tine sau nu.
Daca cel care a pus intrebarea era chiar asa interesat de sala dadea un search rapid pe google ''progam 4 zile sala '' si gasea sute de programe, asa nu stiu care ar fi fost rostul sa ma chinui sa-i scriu, chiar mura in gura nu dau.
Asa, macar poate citi ( 95 % de pe site-u asta nu citesc )
Uite ca eu nu fac nici macar 1 data pe saptamana abdomen ( il fac 1 data la 2 luni cand am chef ) si am lejer six pack. Asta sa-ti dau tie un exemplu prost pentru ca recomanzi abdomen de N ori pe saptamana.
Diferenta o face alimentatia nu antrenamentul. Macar atat lucru de-ai stii straight face
Ii recomanzi spate dupa biceps? Pre-obosire biceps, lucrezi spatele la 50 % din capacitate.

| danielol explică (pentru Wehes):

Ai drepate, si da am scris program 4 zile sala pe google dar voiam o parere in plus.

| Cosmin86 a răspuns (pentru UnCorpSanatos):

Ti-a zis bine de faza cu biceps sambata si duminica spate, e o mare prostie

de cat timp faci sala?

| UnCorpSanatos a răspuns (pentru Wehes):

Stiu ca o face alimentatia in primul rand la abdomen acuma depinde si de masa musculara, cat de gras esti erai cand te-ai apucat de sala, cat cardio bagi, mai faci sporturi pe langa etc.
Poate ai six pack dar esti si mai slab sau poate il ai ca ai o alimentatie foarte stricta.
Nu ii recomand spate dupa biceps, ii recomand triceps dupa biceps si alternativ lucrat biceps/triceps.
Nu da-i mura-n gura de parca ti-ai vinde painea de la gura. Cam arogante mi se pare unele afirmatii ale tale, dar nu vad rostu sa ne contrazicem aiurea omu alege ce vrea din raspunsurile de la intrebare, eu imi sustin ideea daca as avea program de 4 zile pe zilele alea ale saptamanii cel mai probabil asa as face.

| UnCorpSanatos a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu de obicei fac marti biceps triceps si joia spate + trapez + zona lombara. Nu fac sala de nu stiu cati ani prima data am vazut o sala acuma 6 ani dar daca stau sa pun lunile cap la cap fac vreo 3 ani poate si nimic legat de alimentatie, fara alcool, somn corect, dar oricum is multumit cat de cat de cum arat si de mult merg la sala din placere nu pentru rezultate.