| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre acest citat

urasc femeile cum se urasc ele intre ele?

18 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Daca ele se urasc intre ele, atunci chiar mai e nevoie sa le uram si noi? E plina lumea de ura oricum laughing Serios acum, asta e o generalizare exagerata. Nu se urasc toate femeile una pe alta. Nici vorba de asa ceva. Iar daca barbatii urasc femeile, e doar pentru ca probabil nu le pot intelege. Asta se poate intampla, dar nu inseamna ca trebuie sa urasti ce nu poti intelege. Chiar dimpotriva uneori.

| RAY explică (pentru sublime89):

majoritatea se urasc asta vad eu

| sublime89 a răspuns (pentru RAY):

Si barbatii se urasc mult intre ei, mai ales ca sunt mult mai violenti. Toti oamenii se urasc prea mult, in intreaga lume, din pacate. Mai avem mult pana la idealul din "Imagine" de John Lennon.

NOname
| NOname a răspuns:

Eu nu urăsc femeile. De unde ai scos-o?

| RAY explică (pentru NOname):

Nu-i citatatul meu

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Asa e, in ziua de azi, femeile sunt invidioase intre ele pentru chestii de genul : uite, aia are sot cu mai multi bani, si mai multi muschi!; asta are mai multe kilograme de plastic decat mine; etc. Femeile sunt cele mai superficiale creaturi.

NOname
| NOname a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Iar cel care generalizează cum poate fi caracterizat?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru NOname):

Stai linistita, faceam nitel pe trollu'.
Desi...intr-o anumita masura, sunt misogin, recunosc.Cu masura!

NOname
| NOname a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

A, ok. : )) Nimeni nu-i perfect. : ))

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru NOname):

He,he,nici n-as vrea sa fiu perfect.De fapt, as vrea sa fiu perfect prin imperfectiune.Asta ce paradox mai e?

NOname
| NOname a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Şi eu sunt de părere că perfecţiunea este supraestimată, iar farmecul deseori este ascuns tocmai în imperfecţiuni (relative, desigur).

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Competitie :)), doar cele care nu concureaza cu nimeni nu urasc, adica eu :)), mi-e sila de unele, dar nu le urasc.

http://www.descopera.ro/......-cu-altele

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Tu nu ai concurenta

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Noup, ca nu ma intereseaza vreun nenic, laughing altele ma urasc, sa fie sanatoase, sau nu prea. Am crescut, s-au spulberat basmele, iubire nu exista, si daca e asa, nu am nevoie de altceva.

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Pe noi ateii ne uraste toata lumea

| Swan39 a răspuns:

E o prostie să o dăm în generalizări. Nu toate femeile sunt la fel, precum nici toţi bărbaţii sunt la fel.
Ura va exista mereu în această lume în care trăim, din păcate.

| zurick a răspuns (pentru RAY):

Și dacă o să arătați că vă pasă o să continue.(oricum continua)
Dar am eu o întrebare tâmpită
De ce vă pasă așa de mult?

| zurick a răspuns:

Păi dacă ele se urăsc cum se pot aștepta ca să nu fie și ele urâte de către bărbați.
Ce naiba e cu trăsătura asta a omului, pe care toți o avem, mai mult sau mai puțin, dacă tu ai o atitudine despre altu cum să te aștepți ca aceași atitudine să n-o aibă și altul față de tine?