| IonutzWoW a întrebat:

Exista extraterestrii? big grin
Eu cred ca exista mai ales dupa celebrul caz Roswell sau Timmensdorfer
Astept parerea voastra!

Răspuns Câştigător
| ZEU93 a răspuns:

Eu personal cred in extraterestri big grin multe filme sunt facute dar unele sunt reale (desi si acolo multi oameni incearca sa se convinga ca nu-i adevarat negand) big grin

| anonim2832004 a răspuns (pentru ZEU93):

Da, extraterestri exista!

11 răspunsuri:
| chelstone a răspuns:

Pai traim intr-un univers infinit, terra raportata la acest univers este mica, tinde la 0, trebuie sa fii cel putin egoist sa crezi ca specia ta este unica in univers. ps: excluzand celelalte vietuitoare de pe terra

| mgtow a răspuns:

Da, exista.

| Borgir a răspuns:

Greu de spus avand in vedere cat de vast este universul(ma refer la extrateresti de care vb tu aia evoluati) dar vreau sa iti spun ca pe Europa(un satelit al lui Marte s-au gasit forme de viata).

| GodBlessYou a răspuns:

Extraterestrii vor exista cand Putin va castiga al 3-lea mandat...

| WR104 a răspuns:

Daca ai logica ai stii 100% ca exista.Nu cred ca a aterizat vrodata pe planeta noastra extraterestrii dar sunt convins ca ei exista asa cum si noi existam.

| NoCharachter a răspuns:

Nu exista un raspuns clar. Dar uneori cred ca oamenii chiar vor sa-i gaseasca, iar daca nu ajung la lucrul asta ii inventeaza.

| TheBlueWolf a răspuns:

Cazul Roswell (cel facut public) a fost o ''momeala'' din care s-a muscat cu pofta dealungul anilor.Realitatea este ca aceste fiinte sunt printre noi de foarte mult timp, dovezi CLARE aparand peste tot pe glob si in istorie, multe dovezi de acest tip fiind puse pe seama religiei.Lucrurile ce se incadreaza in campul lexical extraterestru sunt confidentiale din motive evidente, religia (cel mai bun mod de a cretiniza populatia) s-ar prabusi.Asadar ari grija in ce te increzi si revenind la Roswell repet informatiile facute publice au fost menite sa ascunda adevarul unde o nava intr-adevar s-a prabusit si in ciuda multor martori nu s-a putut nega asadar s-a facut toata acea sarada.Adevarul fiind faptul ca pilotul era in viata si isi avea originile in Zeta Reticulli (Niste vizitatori ce au calcat pamantul dealungul mileniilor)

| bella1998 a răspuns:

Eu personal nu m-am intalnit cu extraterestrii, insa nu cred ca arata asa cum ne sunt ei prezentati pe la televiziuni sau pe net. Nu au aceleasi preocupari precum noi, sunt asemenea noua si totusi extrem de diferiti. Este ca si cum as vrea sa explic in limbajul copiilor complexitatea ADN-ului.

Este la mintea cocosului ca nu putem fi singuri in Univers, ca universul cunoscut de noi este o mica farama de nisip din imensa plaja cosmica, si ca in intinderea aproape nesfarsita a universului nu putea fi doar omul, singur. De la minus infinit spre plus infinit vom gasi o infinitate de universuri suprapuse, unele in altele, formand micro/macro-universul.

Insa ceea ce ne este aruncat ca frimituri in media nu are nici o logica, decat daca, poate, cei implicati nu sunt altii decat secta raeliana. Altfel, greu de inteles.

P.S. daca veti merge prin anumite cartiere din capitala, nu dau nume, veti gasi tot felul de extraterestrii.

| YuukiYou a răspuns:

Eu sunt sigura ca exista extrateresti-nu putem fii singuri in infinitul Univers
dar sincer nu cred ca extraterestrul din filmul Roswell e real. adica nu ti se pare ciudat ca extraterestrii sa arate exact asa cum ne imaginam noi? am vazut de vreo trei ori filmuletul si inca nu ma pot convinge ca e real, mai ales ca e foarte prost filmat si din niste unghiuri din care nu vezi nimic big grin

| andreeatobiy a răspuns:

Da. Asa cum credem si noi ca iei nu exista nici ei u stiu nca noi existam dar cred ca o sa afle cat de curand sper sa nu si poate o sa vina pe pamante 50% da 50% nu deci au sanse multe ferestete de locuri cu iarba multa pent5ru ca acolo vine iei nu pe stradab!