| Callmebaby a întrebat:

Poți sa te întâlnești cu cineva la nivel subconștient pentru tine, în vis? Pun aceasta întrebare în urma unui vis foarte lucid, o întâlnire care putea la fel de bine sa aibă loc și în realitate, în urma căruia am rămas și după trezire cu senzație ca am fost atinsa pe umăr, exact în locul unde am fost atinsa în vis. As vrea răspunsuri serioase și nu speculații și nu, nu am înnebunit după Inception.

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Se poate, in special daca persoana respectiva este importanta pentru tine. E ca un semn ca tu ti-ai dori sa o vezi si creierul incearca sa,, se pacaleasca" si sa aline dorul prin aceste imagini si senzatii de vis. Mi s-a intamplat si mie cu persoanele dragi pe care nu le mai pot vedea/intalni

| oz_1736 a răspuns:

Visele lucide te marcheaza tare fiindca par foarte reale. Sa cazi intr-un vis lucid te auzi cum te sperii si plangi, dar tu visezi. Ca experienta, e smechera. De multe ori e pacat ca sunt doar vise. Impune-ti in timpul visului ce vrei sa visezi

| xilef123 a răspuns:

Da, se intampla uneori ca visele sa aiba chiar continuare in serile urmatoare, gen serial and makes you question the nature of your reality;-)

| Callmebaby explică (pentru xilef123):

Vrei sa spui ca este posibil ca persoana respectiva sa fi pătruns în visul meu?

| xilef123 a răspuns (pentru Callmebaby):

Prea mult spus a patruns,
nu poate cineva sa patrunda in visul tau,
insa visul tau este cu totul real pentru tine atunci cand se produce iar uneori cand te trezesti se intampla sa nu se stearga de tot senzatiile experimentate (gen atingere pe umar, gust sarat etc.)
uneori iti aduci cel mai bine un vis aminte in seara urmatoare inainte sa te culci
poti cauta info pe net despre inconștientul colectiv - Jung/Freud