| mihaicalau030512 a întrebat:

Acum vreo 2-3 zile mi-am băgat laptopul la încărcat fiindcă era descarcat... Menționez că înainte ma uitasem la un film de groaza și clapeta laptopului era desprinsa la un capăt. După ce l-am băgat a început sa iasa fum din el, tocmai prin gaura unde se desprinsese clapeta. Mentionez ca nu mi s-a mai întâmplat asa ceva. După m-am speriat și l-am tras repede fiindcă mi-a fost frica ca o sa ia foc. După nu s-a mai aprins... Menționez că l-am lăsat sa se încarce după. Ce as putea face sau mai pot face ceva?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Se mai pot folosi din el memoriile RAM si bateria.
Placa de baza costa cat jumatatea laptopului nou.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"clapeta laptopului era desprinsa" - fii mai precis

| Lucaaragiale23 a răspuns (pentru sierra1):

Ești tu prost, că el a spus destul de concret

| mihaicalau030512 explică (pentru sierra1):

Am fost. La ce te referi?

| sierra1 a răspuns (pentru mihaicalau030512):

Nu mi-e clar care-i aia "clapeta laptopului"? Poate ești mai precis pentru că n-ai fost. Și n-ai vrea să ghicim

| dullcat a răspuns:

Vezi la un service daca mai poti face ceva. Daca nu, ajunge la reciclat.

| adypetrescu87 a răspuns:

Altul la rand. Ia-ti ramul si hdd/ssd-ul de pe el si pastreaza-l pentru programul rabla sau incearca de-l vinde pentru dezmembrari pe olx.