| katalinu26 a întrebat:

Administrez un laborator de informatica si as vrea sa stiu cum pot face sa sting toate calculatoarele de la principal.

Răspuns Câştigător
| Userses a răspuns:

Http://maximumpcguides.com/......-computer/

Uita-te pe aici, dar citeste si comentariile pentru a intelege mai bine cum stingi mai multe calculatoare. Tin minte ca facusem asta si eu cand eram in liceu, dar am uitat daca nu practic mai des. Iar daca iti da acces interzis atunci utilizezi comanda NET USE pentru logare cu username-ul si parola de pe calculatorul remote, date pe care trebuie sa le stii deja. Mai cauta pe Google, ca sunt rezultate garla... daca nu prea te descurci cu informatiile din articolul ala.

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Cel mai simplu e printr-un program de remote access.
Bafta

| katalinu26 explică (pentru CataC):

Da-mi detalii te rog frumos...

| CataC a răspuns (pentru katalinu26):

Cel mai usor de folosit e teamviewer, e gratis il gasesti pe google.
Poti face ce vrei pe calculatoarele remote, atat timp cat sunt aprinse.
Evident nu le poti aprinde.
Bafta

| katalinu26 explică (pentru CataC):

Nu imi trebuie asa ceva... ceva sa il rulez si sa imi stinga tot sau sa apas ceva niste exe-uri sau bat-uri...sa le fac

| CataC a răspuns (pentru katalinu26):

Poti sa le faci exe de stins, da' si alea trebuie accesate remote.

Tie ti se pare normal sa ma freic din doua in doua minute is cu rapsude si cu esaje private la 12 noaptea? ai rabdare ca iti raspund aici, nu apare raspunsul imediat, nu e nevoie sa-mi dai si mesaj privat daca nu-ti raspund in 60 de secunde.

Bafta si rezolv-o cum poti big grin

| katalinu26 explică (pentru CataC):

Exe pentru fiecare calculator stie sa faca oricine, eu am nevoie de un bat de la calculatorul administratorului pentru fiecare din calculatoare daca nu pentru toate....si imi trebuie doar sa stiu cum sa fac acel/acele bat/bat-uri