| GunDealer a întrebat:

Ajutor, am inchis Explorer.exe pe laptop si mi-a disparut bara de start si toate alea, daca incerc sa il inchid de la buton se pune pe sleep si ramane la fel, shortcuturi ca ctrl ált delete sau ctrl shift delete nu merg, ce fac sa il inchid sau sa rezolv?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tii apasat cateva secunde butonul de pornire, pana ce se va opri fortat.
Dupa acea poti porni din nou sistemul, eventual iti va propune reparare sau start normal. Alege start normal, dar daca nu vrea sa mearga normal, ii dai restart. Daca iarasi propune reparare, atunci alegi repararea.

| Jager a răspuns:

Scoate bateria si pune o la loc

| Bula a răspuns (pentru Jager):

In timpul functionarii?
:O
Se poate arde laptopul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Nu se arde, sunt laptopuri care functioneaza fara baterie.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Toate laptopurile functioneaza fara baterie! Bula a intrebat altceva, casca ochii!

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Fara baterie se poate, dar in timpul functionarii NU se scoate/baga bateria! Doar in stare oprita!