| Ikuskizunatu a întrebat:

Ajutor TPU! Cand aprind laptop-ul imi apare doar asta "_" bare pe jos. Nu vreau sa instalez iar windows-ul, dar nu stiu ce sa-i fac. Pot face ceva din Boot menu?

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu iti gaseste partitia de sistem. Exista posibilitatea sa se fi corupt bootloader-ul. Poti incerca sa pui un windows pe alta partitie si dupa ar trebui sa mearga si partitia primara. Sau poti sa il duci la service sa verifice daca nu e de la hard.

| Ikuskizunatu explică (pentru Wr3nch):

Nu as putea da un reset din boot menu?

| Bula a răspuns (pentru Ikuskizunatu):

Din Boot Menu incearca pornirea direct de pe hard disk. Daca nu porneste, atunci ai nevoie de
Din Boot Menu nu se poate da resetare, doar eventual restartare. DVD-ul de restaurare sau de cel de pe care a fost instalat sistemul, alegand sa fie reparat.

| Ikuskizunatu explică (pentru Bula):

Cum pot face partea cu repararea unei partitii sau unde e instalat sistemul?

| Bula a răspuns (pentru Ikuskizunatu):

Daca ai DVD /stick de restaurare sau de instalare, atunci cu acela, intrand in meniul de restaurare.
Fara este foarte complicat, fiindca trebuie sa fii foarte bun in asemenea operatiuni, cu experienta mare.

| Wr3nch a răspuns:

Nu poti da reset din boot menu. Dupa cum a zis si bula iti trebui un stick sau un dvd cu acelasi windows pe care il ai deja instalat.

| PappZsoltAndras a răspuns:

Vezi iti citeste laptopul hard drive-ul?