| Eastwood a întrebat:

Alut TPU am un telefon Lg Optimul L5 II. Problema lui e ca merge greu de ex : cand ies din jocuri, cand se incarca pozele. Si vreau sa va mai intreb cum pot face sa primesc instantaneu cand imi da cineva mesaj pe facebook? Tot trebuie sa dau actualizarea la vreme ca sa apara si asa. Astept raspunsuri!

5 răspunsuri:
| einenebun23 a răspuns:

Descarca-ti Facebook Messenger este un program eficient si primesti mesajele pe loc cand iti trimite cineva.

| Eastwood explică (pentru einenebun23):

Am facebook Messenger dar tot trebuie sa dau actualizare la vreme ca sa primesc, tot dupa ce dau actualizarea le primesc. Ce sa fac?

| Limitless007 a răspuns:

Sincer, LG e o marca foarte slaba de telefoane, chiar daca unele au procesoare mari, se misca foarte greu. Probabil ai probleme si cu Subway Surf, ti se blocheaza. Nu ai ce face, mesajele de pe facebook ar trebui sa apara instantaneu fara interventia ta. Iti recomand sa iti iei alt telefon.

| seba14 a răspuns:

Deci...daca vrei sa iti mearga mai bine incearca un factory data reset, iti salvezi toate fisierele care iti trebuie pe pc si dupa mergi la setari si acolo trebuie sa ai undeva factory data reset...sau resetare din fabrica daca il ai in romana si la facebook iti poti lua aplicatia de messenger care iti zice automat cand primesti mesaj big grin

| Eastwood explică (pentru seba14):

Am facebook Messenger dar tot trebuie sa dau actualizare la vreme ca sa primesc, tot dupa ce dau actualizarea le primesc. Ce pot sa fac?