| alexutu30 a întrebat:

Am achizitionat cu o zi in urma un Allview x1 soul care a functionat perfect pana cand nu a mai pornit.Se afla la incarcat cu bateria 50%,am facut cateva poze, dupa care am intrat intr-un joc care incepuse sa ruleze foarte greu am apasat back si apoi butonul de inchidere.In tot acest timp era la incarcat.S-a stins si nu se mai aprinde.Ce pot sa-i fac? Trebuie dus in service?

3 răspunsuri:
| Muntgvb a răspuns:

Din pacate,da,nu prea mai ai ce sa-i faci, cand nu se mai deschide, daca nu te pricepi in domeniu, trebuie dus la service, alta solutie nu mai ai.

| alexutu30 explică (pentru Muntgvb):

Mi se pare aiurea ca dupa O ZI sa se strice ...sunt foarte dezamagit

| Muntgvb a răspuns (pentru alexutu30):

Allview nu sunt foarte buni in domeniul calitatii.Adica poti avea sansa sa nimeresti unul care nu are probleme, dar acestea sunt foarte slabe din punct de vedere calitativ.Este posibil ca Allview sa nu faca decat sa cumpere telefoane chinezesti fara marca cu 20-30 de dolari bucata, si in Romania sa ii pun doar marca.Nu sunt sigur cat e de adevarat, dar e plauzibil. Oricum sunt slabe din punctul asta de vedere, mai bine luai ceva strain(sau daca voiai romanesc, puteai incerca Eboda sau UTOK, dar nu stiu cat le au cu calitatea nici ei).