| RealKing01 a întrebat:

Am cumpărat tastatură și mouse wireless, le-am bagat baterii dar nu stiu cum se conectează la laptop,am incercat prin bluetooth dar nu mi le găsește, cum le conectez, trebuie sa instalez niste drivere? Ajutor dau fundă.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa pui alte baterii la tastatura. Am avut un kit asemanator de la Logitech si se conectau doar la un singur receptor pe usb.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La majoritatea kit-urilor, comunicarea se face printr-un singur "dop" usb. Procedeaza astfel:
1. Introduci "dopul" itr-un port usb
2. Introduci bateriile in mouse si in tastatura
3. Apesi butonul stang la mouse - trebuie sa se aprinda lumina dedesubtul mouse-ului si sa functioneze
4. Tastatura se activeaza ori la pornirea mouse-ului, ori la apasarea unui buton al tastaturii (le apesi pe rand, incet, rar, pe fiecare).
Pentru a afla exact, deschizi un editor de text si pozitionezi cursorul pe pagina.

Pentru detalii, poti citi manualul /indstructiunile primite in kit.

| sierra1 a răspuns:

Ai primit și două "căcăreze" mici ca in poza, dreapta jos?

https://www.emag.ro/......DMBL5MMBM/

| RealKing01 explică (pentru sierra1):

Am primit doar la maus, la tastatură n am primit, e de la esperanza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RealKing01):

Pune cel de la mouse, ambele sunt conectate la usb ul ala mic

| RealKing01 explică (pentru anonim_4396):

Păi si tastatura cum o conectez?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RealKing01):

Daca ai luat kit mouse+tastatura se conecteaza la usb ul ala mic, cum se numeste tastatura?

| RealKing01 explică (pentru anonim_4396):

Am comandat setul ăsta
https://www.emag.ro/......DJFQ5FMBM/
Mausul l am conectat dar tastatura n am conectat-o

| RealKing01 explică (pentru anonim_4396):

Am băgat alte baterii si am apăsat o combinație de taste ESC+Q și s au conectat amândouă. Mersi pentru ajutor.

| sierra1 a răspuns (pentru RealKing01):

Ai văzut că ai știut?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RealKing01):

Incearca sa pui alte baterii la tastatura. Am avut un kit asemanator de la Logitech si se conectau doar la un singur receptor pe usb.