| anonim_4396 a întrebat:

Am formatat un stick cu un program pentru reparare hard, si-a dat restart a inceput sa scrie reparare hard a ajuns la 10% si nu trecea mai departe asa ca am stins laptopul si am reinstalat windows-ul ca nu mai pornea si cand am pornit laptopul sticul nu mi avea decat 2 gb din 4gb, nu mai stiu cum ai zice programului, ce stiu e ca programul i-a dat numele sticului HDDREG deci asa cred ca se numea programul

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Reformateaza stikul din cmd

Videotutorial in limba romana :

http://videotutorial.ro/......detectate/

Comenzi:

1. diskpart
2. list disk
3. select disk "si mumarul disk-ului bolnav"
4. attributes disk clear readonly
5. clean
6. create partition primary
7. format fs=ntfs "sau fat32″

Astepti sa se formateze pana la 100%.
Succes!

| DenisIonut01 a răspuns (pentru MskDesign):

Multumesc Frumos!
Am aruncat 2 carduri sd 8/16 gb si un stick de 8gb care aveau probleme, poate le rezolvam si pe alea sad

1 răspuns: