| mtw123 a întrebat:

Am incercat sa fac un stick usb cu windows 10 cu windows media tools creation si am urmatoarea eroare atunci cand incerc sa instalez aplicatia:
Error code 0x80072F8F 0X20000. De la ce este si ce pot face?

6 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Prima data dai low lavel format cu aplicația aceasta
https://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

Apoi scrie imaginea pe acel stick cu acest utilitar
http://wintoflash.com/home/en/

Gata garantez că merge

| relian a răspuns:

Intri la Microsoft, la wind 10 si faci acolo direct pe webistele, lor USB bootable.
Eu am facut si merge struna, am instalt deja pe vreo 4 computere.Deci pe webistele lor urmerzi instructiunile si aia e tot, floare la ureche laughing
Nu trebuie nici un rufus nimic ce zic unia pe aici.Pot sa iti zic pas cu pas cum am facut.
Nu da nici o eroare nimic.Se ia ambele wind 10 pro si wind home.

Unde anume ai facut stikul ala, pe websitele Microsoft, unde sau cum mai exact?

| Brizbriz a răspuns:

Se pare ca maimuta aia nu ma ignora degeaba, daca bate campii in halul asta
low level format e o idee EXTREM de proasta pe ssd-uri si stick-uri, daca vrei sa verifici stick-ul, vezi rufus, mai jos, are si optiune pentru asa ceva

ca sa downloadezi iso ai mai multe solutii, wintoflash nu stiu, si pare ceva comercial (sau mai rau, fake)
dar
https://tb.rg-adguard.net/public.php
de aici iei orice windows, iar cand il iei, poti verifica link-ul ca e de la Microsoft, nu din alta parte

iar, daca, chiar vrei sa suflii in iaurt, atunci il iei cu MCT, dar nu ii spui sa il puna pe stick, ci sa il faca iso

iar apoi pe stick il pui cu rufus
https://rufus.ie/en/

| DataSoft a răspuns:

Dacă vrei să faci stick de boot cu windows 10, îți recomand să faci cu Rufus

| mtw123 explică (pentru DataSoft):

Si de unde pot descarca win 10 atata timp cat nu mi se deschide media tools de pe Microsoft?

| nicu_9291 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu e din cauza uni DLL lipsa e un progam cu plata se numeste Wikifixes eu asa am faut si e bun