| Skynettt a întrebat:

Am infrarosu la laptop dar nu stiu cum pot avea acces la retea wireless daca stie cineva va rog ajutati-ma fundawinking!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Infrarosu nu ofera acces wireless, ofera conectare la alte echipamente cu infrarosu, aflate intr-o raza foarte mica.
Este o tehnologie depasita, s-a renuntat la ea odata cu bluetooth, care e mai rapid si are raza mai mare.
Tinand cont ca laptop e destul de vechi, s-ar putea sa nu ai wireless, nu pot sti daca nu scrii modelul exact.
Bafta

| Skynettt explică (pentru CataC):

Marca este Toshiba satellite 3000 si scrie ca are wireless dar nu stiu unde sa intru sau daca imi trebuie vreun program ca sa imi mearga pentru ca acolo la network connections imi apare local area connection si 1934connection2 si ceva cu net adapter!

3 răspunsuri:
| Reparatoru a răspuns:

Daca nu ai wireless la laptop, ia-ti un wireless stik, prin usb. functioneaza foarte bine...bafta

| Voican_Emy_1998 a răspuns:

Daca vrei sau te ajuta intra la controlpanel adapetr seting dupa click dreapta me reteaua de wireless, proprietati, confiigure, advance dupa vezi daca ai radio on daca nu ai activeazal