| Nica_Diana_1997 a întrebat:

Am inserat din greseala mufa de la casti in slotul de la USB al laptopului. Laptopul s`a restartat apoi mi-a aparut o chestie cu American Megatrends si aveam diferite optiuni de a apasa F1 F2 si ESC. Am incercat pe toate dar ma baga in bios si nu ma pricep.Ce as putea sa fac? E grav? Multumesc!

5 răspunsuri:
| victorr_3274 a răspuns:

Apasa pe ESC si vezi ce se intampla

| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Dupa ce intri in BIOS da save and exit. Ar trebui sa mearga mai departe fara probleme. In cazul in care nu, scrie aici ce eroare iti da inainte de F1 F2 si ESC

| Nica_Diana_1997 explică (pentru ExpertCompanyGroup):

Am intrat in BIOS si am salvat apoi am dat sa continue. a aparut chestia aia de la windows cum ca s`ar incarca dar nu a apucat si s`a restartat din nou aparand acelasi lucru.

| Nica_Diana_1997 explică:

Acum nu mai apare American Megatrends si toate chestiile alea. imi intra direct aici http://www.google.ro/......tp?/imgres si orice as apasa apare epicul blue screen de la windows si se stinge pcul. :(

| ExpertCompanyGroup a răspuns (pentru Nica_Diana_1997):

Uita-te bine sa nu fie pinii indoiti a se atinga intre ele sau orice alta suprafata metalica (de la USB-ul unde ai bagat mufa). In cazul in care nu sunt probleme de contact, sa reinstalezi windowsul. Totusi eu iti recomand un service sa se asigure ca nu sunt pobleme de contact la USB. Daca s-a facut un scurt in port si a puscat ceva pe placa de baza, nu o sa-ti mearga nimic pana ce nu se repara oricum.