| ChocolatePuddingForMe a întrebat:

Am instalat un nou router wireless de la Telekom (cel vechi fiind normal, cu cablu), insa nu am schimbat contractul. Voi plati valoarea din contract, sau voi plati o alta suma?
Dar daca intru de pe mai multe dispozitive?

Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Platesti atat cat ai pe contract nimic mai mult.
(Daca pe contract scrie Ex:35-70 de lei) atata platesti.

2 Daca au venit si ti-au dat un router sau ai cumparat un router nu inseamna ca platesti in plus.
Ti-au dat ca un cadou sa mai ramai la Telekom.

3 Daca intre pe mai multe dispozitive nu conteaza poti sa intri si pe 100 numai ca scade viteza la net la atatea dispozitive dar nu platesti nimic in plus.

4 Este normal sa iti dea un router daca esti client vechi (Bonus/Cadou) de Craciun.

5 Asa cum am zis si la 3 Indiferent cate dispozitive se conecteaza la acel router nu platesti nimic in plus.

Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio treaba router ul cu abonamentul de net