| Addah a întrebat:

Am Iphone 4S cu Ios 5.1.1, i-am făcut Jailbreak. Ce se intamplă dacă îi actualizez software-ul?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

In primul rand nu o sa mai poti folosi jailbreak-ul (pana acum pentru ios6 este jailbreak temporar). nu-l actualiza! daca functioneaza cum trebuie lasa-l asa. si crede-ma nu e vai de mine noul soft (ba dimpotriva are o gramada de bug-uri) si faza e ca nu se mai poate face downgrade la ios5.1

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă îl actualizezi, v-a intra în recovery mode și v-a trebui să-l resoftezi să-i faci iar jailbreak și să-l decodezi.

| MrRava13 a răspuns:

Nu stiu daca la Ios este la fel ca la android, dar normal dupa update ar trebui ca inca sa fie jailbreak-uit happy

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru MrRava13):

Limba astronautilor pe aici laughing

| dryft3r a răspuns:

Cred ca revine la forma initiala. Dar de obicei la Iphone nu se intampla asta. Bafta!