| oceanoflove a întrebat:

Am o intrebare (sau mai multe) adresata celor care folosesc imprimante laser.
1. Daca nu folosesc imprimanta in fiecare zi o anumita perioada tusul nu se usuca?
2. Dupa ce tusul se termina si ma duc sa incarc la o papetarie/centru cat ma costa?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. Nu are ce să se usuce, e oricum un praf (NU tuș);
2. Depinde de tipul imprimantei. Dar nu e mereu posibil, unele au cartușe „dăștepte", care memorează faptul că s-au golit (chiar dacă sunt reumplute!). În plus, dacă ceva nu merge bine, pierzi și garanția. Mai e și varianta cumpărării de cartușe „compatibile", oricum mult mai ieftine ca originalele.

| Brizbriz a răspuns:

1. nu
2. ustura, trebuie sa gasesti o imprimanta care nu se "reincarca" oficial, pentru ca TOTI au preturi execrabil de mari la rezerve

auzi imprimanta 220lei, reincarcarea costa... 185lei... WTF?!?!? aproape cat o imprimanta noua?!?!?