| tonyc7 a întrebat:

Am o problema atunci cand aprind PC-ul. Dupa ce dau START pe butonul de la unitate si apoi ecranul incepe sa se aprinda afisandu-mi sigla Windows si dupa ce bag si parola ca sa mi se deschida Desktopul, in momentul in care imi apare WELCOME, mecanismul de deschidere nu se mai finalizeaza rapid ca inainte, ramanand blocat pe acest WELCOME! Am incercat sa astept cateva secunde, 1 minut, doua, cinci, hai 10 minute, dar deja imi pierd rabdarea... Cine imi poate spune cum pot rezolva aceasta problema? Dau funda!

2 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Incearca sa intri in safe mode. Gasesti pe net pasii necesari. Daca reusesti sa accesezi interfata windows in acest mod cel mai probabil ai instalat recent vreun driver sau program care interfereaza cu initializarea sistemului.

| Mtoni a răspuns:

S-ar putea să fie nevoie de reparare Windows sau chiar de reinstalare. Ți-ar trebui un stick USB cu Windows de pe care să bootezi și să dai repair.
Dacă nu merge cu repair și ai date importante pe el, atunci du-l la un service sau cheamă pe cineva care se pricepe, și poate să îți salveze datele de pe disc.
Altfel dacă nu ai date de salvat, poți reinstala Windows dar vei avea nevoie de licență. Sau poți instala un sistem de operare gratuit, de exemplu Ubuntu.