| Madalinyanis2002 a întrebat:

Am o problema cu aerul conditionat. Nu mai merge deloc. Pe panou scrie E2, am cautat in manual si am gasit``Lista De erori pe panou`` unde scria si ce inseamna E2 = ``Senzor interior lipsa``. Ce inseamna asta? Pot sa il repar eu? Sau trebuie neaparat sa chem pe cineva? VA rog ajutati-ma

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna senzor defect, nu mai merge. Daca e in garantie il duci la garantie, daca nu, chemi un om care se pricepe.

| Zuzu1991 a răspuns:

Fara senzor un aparat se supra-incinge, sau la ac poate sa faca gheata si sa se blocheze de tot
un senzor nu il repari singur, e o chestie electronica si, cel putin, iti trebuie piese de schimb, care trebuie sa stii modelul, de unde sa le iei, etc.

cheama pe cineva!

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai ce repara tu. Cheama un specialist.

| sierra1 a răspuns:

"aerul conditionat. Nu mai merge deloc... Pot sa il repar eu?"

chiar poți? spune-ne tu

| jixocer289 a răspuns:

Iti dai seama ca nu poti doar daca esti electronist. Mare grija sa nu umbli pe acolo daca este in priza!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suni la firma care ti a instalat aerul si vin ei si il vor repara bani sa ai ca costă. Daca aparatul mai este in garantie reparatia este gratis, daca numai e in garantie reparatia te va costa, vei afla de la firma care ti l a insatalat, sau altii care repara si monteaza aere conditionate.Nu il poti repara tu singur ca defectul ori e in aparatul din casa ori in agregat in unitatea care este pusa afara pe geam.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca pui astfel intrebarea, atunci SIGUR nu-l poti repara (eventual il poti strica si mai tare).
Cheama un specialist, eventual pe cel care l-a montat!

Răspuns utilizator avertizat