| Emi_Balaceanu_1992 a întrebat:

Am o problema cu cardul mamei mele de la VISA.
Incerc sa cumpar Fortnite save the world de pe PC si cand imi cere cvv-ul imi da eroarea: Your credit card has been declined. Please contact your credit card provider for further assistance.
Va rog ajutati-ma repede.
MentiMentionez ca am bani suficienti.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Nu toate site-urile iti spun "nu ai introdus bine datele/ai introdus bine datele" pentru ca asa poti sa "ghicesti datele vecinului" sau a alteri persoane. La fel, cum am mentionat, nu toate bancile/toti procesorii de plata fac conversii sau nu. Cel mai rapid te ajuta banca, ei sunt cei mai in masura sa-ti spuna "ai asta, sau nu". Nu are legatura strict cu moneda.

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Chiar daca ai "bani suficienti", nu inseamna ca totul este in regula. Ai mai facut alte tranzactii pe internet cu el? Poate tu (cel mai probabil) utilizezi card in ron si plata e in alta moneda (banca nu face chiar mereu conversia) sau poate cardul nu e "activat pentru plati pe internet" sau poate... cel mai bine e sa contactezi bana, sa spui ca nu poti plati pentru ceva online, si o sa te ajute ei. Asta cu conditia, cum ai mentionat, sa ai destui bani, sa introduci corect datele, etc.

| Emi_Balaceanu_1992 explică (pentru CM7YRE):

Datele sunt bine introduse deoarece la urma imi cere doar cvv ul. Eu nu am mai cumparat pe net pana acum. Eu am pe card tin si plata e in euro.eu am pe card 200 lei si costa 20 euro. Pot schimba moneda sa fie in ron?

| Emi_Balaceanu_1992 explică (pentru CM7YRE):

La ce numar sa sun pentru banca?

| CM7YRE a răspuns (pentru Emi_Balaceanu_1992):

La numarul bancii de la care ai cardul, daca e de la brd, la numarul de la brd, daca ai bcr la numarul de la bcr si tot as.a Foloseste google. Vezi ca ai cel mai probabil scris numarul si pe card.

| Emi_Balaceanu_1992 explică (pentru CM7YRE):

Multumesc mult!

| CM7YRE a răspuns (pentru Emi_Balaceanu_1992):

Nu toate site-urile iti spun "nu ai introdus bine datele/ai introdus bine datele" pentru ca asa poti sa "ghicesti datele vecinului" sau a alteri persoane. La fel, cum am mentionat, nu toate bancile/toti procesorii de plata fac conversii sau nu. Cel mai rapid te ajuta banca, ei sunt cei mai in masura sa-ti spuna "ai asta, sau nu". Nu are legatura strict cu moneda.