| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu licenta de la Windows 7 Profesional pe 64 de biti, versiune 2010. Am o licenta pe 2 ani cumparata acum 5 luni. Am avut o problema cu hardul, s-a ars, apoi l-am schimbat si cand am instalat iar windows-ul dupa acelasi CD, original, licenta, tot, acum imi spune ca licenta este deja folosita sau invalida cand incerc sa il activez. Cum pot rezolva problema?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa iei legatura cu cei de la Microsoft. Uite: http://www.microsoft.com/romania/contact.aspx

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Salontanul):

Multumesc, asta stiam dar am crezut ca o rezolv cumva pana luni!

| Costin1996 a răspuns:

Licenta este pe ACTIVA pe doi ani, dar asta nu inseamna ca poate fi folosita de mai multe ori. Poate fi folosita o singura data pe o perioada de doi ani.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Costin1996):

Complet dezaxat raspunsul! Scrie clar in termenii si conditiile de utilizare licenta este valabila pentru UN SINGUR UTILIZATOR pe o perioada de 24 de luni de la data PRIMEI ACTIVARI!

| Costin1996 a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

La randul meu si eu am fost informat asa cum ti-am spus, scuze daca nu este ceva valabil o sa ma informez mai amanuntit.Merci!

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Costin1996):

Cei de la Microsoft au spus ca nu au program de consultanta sambata sa revin luni cu un telefon si se rezolva, deci exista o rezolvare undeva! Oricum mersi!